Święta w Wielkiej Brytanii w 2022 roku — kalendarz i dni robocze

Pełna lista dni ustawowo wolnych od pracy z datami i dniami tygodnia + liczba dni roboczych w każdym miesiącu.

10świąt ustawowych
8świąt w dni robocze
2świąt w weekend
252dni roboczych

W 2022 roku w Wielkiej Brytanii obowiązuje 10 świąt ustawowo wolnych od pracy — 8 z nich wypada w dni robocze (poniedziałek–piątek), a 2 przypada na weekend. Poniżej pełny kalendarz świąt i dni wolnych od pracy w Wielkiej Brytanii — sprawdzisz, kiedy wypada każde święto i który dzień wolny da się przedłużyć w długi weekend, plus liczba dni roboczych w każdym miesiącu 2022 roku.

Kiedy wypadają święta w Wielkiej Brytanii? (2022)

1styNowy Rok (New Year's Day)sobota, 1 stycznia 2022sobota
3styNowy Rok (New Year's Day) — dzień zastępczy (substitute day)poniedziałek, 3 stycznia 2022przeniesione z 1.01dzień wolny
15kwiWielki Piątek (Good Friday)piątek, 15 kwietnia 2022dzień wolny
18kwiPoniedziałek Wielkanocny (Easter Monday)poniedziałek, 18 kwietnia 2022dzień wolny
2majEarly May Bank Holidayponiedziałek, 2 maja 2022dzień wolny
30majSpring Bank Holidayponiedziałek, 30 maja 2022dzień wolny
29sieSummer Bank Holidayponiedziałek, 29 sierpnia 2022dzień wolny
25gruBoże Narodzenie (Christmas Day)niedziela, 25 grudnia 2022niedziela
26gruBoxing Dayponiedziałek, 26 grudnia 2022dzień wolny
27gruBoże Narodzenie (Christmas Day) — dzień zastępczy (substitute day)wtorek, 27 grudnia 2022przeniesione z 25.12dzień wolny
ℹ️ Lista dla Anglii i Walii. Szkocja (2.01, St Andrew's Day) i Irlandia Północna (17.03, 12.07) mają różnice. Święta weekendowe przenoszone są na najbliższy dzień roboczy (substitute day).

Długie weekendy w Wielkiej Brytanii — 2022

3dni wolnego1.01 – 3.01Nowy Rok (New Year's Day) + Nowy Rok (New Year's Day) — dzień zastępczy (substitute day)bez urlopu
4dni wolnego15.04 – 18.04Wielki Piątek (Good Friday) + Poniedziałek Wielkanocny (Easter Monday)bez urlopu
3dni wolnego30.04 – 2.05Early May Bank Holidaybez urlopu
3dni wolnego28.05 – 30.05Spring Bank Holidaybez urlopu
3dni wolnego27.08 – 29.08Summer Bank Holidaybez urlopu
4dni wolnego24.12 – 27.12Boże Narodzenie (Christmas Day) + Boxing Day + Boże Narodzenie (Christmas Day) — dzień zastępczy (substitute day)bez urlopu
3dni wolnego31.12 – 2.01Nowy Rok (New Year's Day) + Nowy Rok (New Year's Day) — dzień zastępczy (substitute day)bez urlopu

Dni wolne w Wielkiej Brytanii w poszczególnych miesiącach roku — 2022

Czerwone kropki przy miesiącach to święta — dni ustawowo wolne od pracy. Najedź na kropkę, żeby zobaczyć nazwę święta.

Święta i dni wolne od pracy w Wielkiej Brytanii — każdy miesiąc 2022

MiesiącDni roboczeŚwięta i dni wolne od pracy
Styczeń201.01 — Nowy Rok (New Year's Day)
3.01 — Nowy Rok (New Year's Day) — dzień zastępczy (substitute day)
Luty20brak świąt — wszystkie dni poza weekendami robocze
Marzec23brak świąt — wszystkie dni poza weekendami robocze
Kwiecień1915.04 — Wielki Piątek (Good Friday)
18.04 — Poniedziałek Wielkanocny (Easter Monday)
Maj202.05 — Early May Bank Holiday
30.05 — Spring Bank Holiday
Czerwiec22brak świąt — wszystkie dni poza weekendami robocze
Lipiec21brak świąt — wszystkie dni poza weekendami robocze
Sierpień2229.08 — Summer Bank Holiday
Wrzesień22brak świąt — wszystkie dni poza weekendami robocze
Październik21brak świąt — wszystkie dni poza weekendami robocze
Listopad22brak świąt — wszystkie dni poza weekendami robocze
Grudzień2025.12 — Boże Narodzenie (Christmas Day)
26.12 — Boxing Day
27.12 — Boże Narodzenie (Christmas Day) — dzień zastępczy (substitute day)

Święta w innych krajach Europy (2022)

Planujesz zmianę pracy?Tysiące aktualnych ogłoszeń z całej Polski — bez rejestracji.
Zobacz oferty pracy →